Pojazdy dla dzieci

Rower to nie jedyny pojazd, na którym mogą poruszać się nasze pociechy. Oprócz tego mamy wiele innych ciekawych ruchomych środków transportu przeznaczonych dla dzieci, jak chociażby łyżworolki, hulajnogi, mini gokarty napędzane siłą nóg, samochodziki, traktorki i wiele innych.

Przeznaczone są nie tylko dla całkiem małych dzieci, ale i tych większych. Niektóre są w pełni zmotoryzowane poprzez napęd akumulatorowy i pozwalają się przemieszczać bez wysiłku. Hulajnoga to ciekawy środek lokomocji, może posiadać dwa lub trzy kółeczka niewielkich rozmiarów. Została stworzona do jazdy poprzez odpychanie się jedną nogą i zwykle nie posiada siodełka.

Kierująca nią osoba pozostaje w pozycji stojącej tak aby móc wygodnie napędzać pojazd. Wbrew pozorom jazda na niej także wymaga umiejętności utrzymywania równowagi w zależności od ilości posiadanych kół. Mimo swej prostej konstrukcji jest uwielbiana przez tysiące dzieci na całym świecie.

Mini gokarty dziecięce także dają dużą frajdę z jazdy. Napędzane są siłą mięśni poprzez pedały a osoba nimi kierująca może wygodnie zasiadać na siedzeniu. Posiadają cztery koła średniej wielkości oraz kierownicę usytuowaną na środku. W zależności od wielkości są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Poruszanie się nimi wymaga nieco umiejętności ale przede wszystkim dużo siły. W zależności od marki dostępne są rozmaite rodzaje tych pojazdów, różniące się licznymi elementami, nieraz bardzo designerskimi. Ich opływowe kształty sprawiają, że wyglądają na bardzo nowoczesne.

Przy okazji gokartów należy także wspomnieć o quadach napędzanych akumulatorowo. Stanowią one dużą atrakcję i pewnego rodzaju alternatywę dla klasycznych maszyn tego rodzaju. Wielu chłopców już od najmłodszych lat marzy o posiadaniu własnego czterokołowca. Taki mini quad to bardzo dobry pomysł na prezent, chociaż nie do końca zaspokaja potrzebę ruchu i aktywności fizycznej.

Dla maluchów powyżej jednego roku życia trakcyjną ofertę stanowić będzie z pewnością cała gama wszelkiego rodzaju niewielkich pojazdów jak samochodziki, traktorki i inne tego typu małe pojazdy, w których z wielką dumą zasiada każde dziecko. Dla starszych dzieci jak też dorosłych bardzo dobrym sposobem na gimnastykę praktycznie całego ciała są łyżworolki. Korzystając z nich należy bezwzględnie pamiętać o kasku i ochraniaczach stanowiących jedyne skuteczne zabezpieczenie podczas upadku.