Rowerki dla dziewczynek

Każde dziecko może realizować swoją potrzebę ruchu na wiele sposobów. Są to między innymi bieganie, gra w piłkę i jazda na rowerze przynosząca ogromnie dużo frajdy. Pierwszy jednoślad w życiu dziecka powinien być dostosowany do jego predyspozycji wiekowych jak też upodobań.

Chłopięce rowery różnią się nieco od tych przeznaczonych dla dziewczynek. Chodzi tutaj nie tylko o wygląd, zwłaszcza kolor, ale także samą konstrukcję. W przypadku rowerków dla bardzo małych dzieci różnica ta nie jest bardzo zauważalna, natomiast większe pojazdy przeznaczone dla starszych dzieci odznaczają się pewnymi odmiennymi wariantami.

Dla dziewczynek w wieku 4-5 lat można wybierać spośród bogatej oferty eleganckich i niezwykle barwnych rowerków. Jeśli chodzi o kolorystykę to dominuje głównie róż w wielu odcieniach – jest on uwielbiany przez młode rowerzystki. Ponieważ powinien się odznaczać, dobrze jest, gdy posiada kolorowe naklejki przedstawiające postaci z ulubionych dziewczęcych bajek i filmów. Takie motywy stają się coraz popularniejsze, a rower nimi przyozdobiony to idealny prezent urodzinowy.

Małe damy uczące się jazdy na swoim pierwszym rowerze potrzebują dodatkowo bocznych kółek, co znacznie ułatwia naukę, a także pomaga wsiąść na rower. W późniejszym czasie można je odkręcić, a kiedy nasza pociecha podrośnie, trzeba będzie zainwestować w większy jednoślad. Najczęstszą i najlepszą ku temu okazją jest oczywiście I Komunia. W wieku 8-9 lat można już zafundować dziecku rower do samodzielnego poruszania się, większych rozmiarów, taki który posłuży przez kilka dobrych lat.

Istnieje wiele rodzajów rowerów dostępnych na rynku, między innymi rower górski, szosowy, trekkingowy, miejski czy też BMX. Ten ostatni to bardzo dobry prezent dla chłopca, natomiast dla dziewczynki w zależności od potrzeb można dobrać wygodny rower miejski lub też górski, w obu przypadkach wersja damska. Zwracajmy przy tym uwagę na wielkość kół, która powinna być dopasowana do wzrostu oraz minimalną wysokość siedzenia umożliwiającą dosięgnięcie do pedałów, potem w razie potrzeby siedzenie można regulować.

Obecnie produkowane rowery do jazdy miejskiej dla dziewcząt są bogato wyposażone i dostępne w wielu ciekawych kolorach, zapewniają też wygodną, komfortową jazdę. Dobrze jeśli wyposażone są w przerzutki umożliwiające swobodną jazdę w każdych warunkach.