Używane dziecięce rowery

W dzisiejszych czasach można nabyć wiele rzeczy używanych. Są to przedmioty codziennego użytku, które zachowały się w dobrym stanie i ktoś inny może z nich nadal korzystać. Dotyczy to telewizorów, komputerów, mebli, samochodów jak też rowerów i wielu, wielu innych rzeczy.

Zakup użytkowanego wcześniej roweru może się okazać naprawdę dobrym pomysłem, trzeba tylko wybrać odpowiedni sklep i dobrze zachowany model. Podobnie jak w przypadku sprzedaży samochodów, możemy trafić na różne niespodzianki. Jednak w przypadku rowerów jest znacznie mniej możliwości ukrycia wad i ewentualnych uszkodzeń powypadkowych. Najczęściej dają one się dosyć szybko zauważyć.

Decydując się na zakup rowerka dla dziecka musimy być szczególnie czujni i uważni, w innym wypadku może dojść do przykrych niespodzianek. Zwykle odradza się kupowanie używanych rowerów dla małych dzieci, gdyż nie są one w stanie dostrzec wielu niedogodności i poskarżyć się na nie. Jednak i w tym przypadku są wyjątki. Jeśli dokładnie sprawdzimy w jakim stanie jest pojazd dziecięcy i dopasujemy go do wzrostu oraz możliwości i umiejętności malca, zakup może się udać.

Najważniejszą sprawą jest wysokość roweru a dokładnie jego kół – nie może on być za mały, zwracajmy też uwagę na minimalną wysokość siedzenia, które w razie potrzeby da się podnieść. W wielu przypadkach użytkownikiem rowerka odpowiadającego przedziałowi wiekowemu 4-5 lat było jedno dziecko a stan jego jest idealny, co da się ocenić na podstawie zużycia opon, zadrapań na oryginalnym lakierze, kompletności wyposażenia: koszyczek, wachlarze, osłona na łańcuch itp.

Jak najbardziej warto zastanowić się nad jego kupnem. Skłania nas ku temu jeden bardzo ważny powód; nasza pociecha także niebawem z niego wyrośnie a wtedy trzeba będzie znowu kupić coś większego. Niestety rower rośnie wraz z dzieckiem tylko do pewnego momentu. Ceny są naprawdę atrakcyjne nawet jeśli chodzi o firmowe dziecięce rowery dobrych marek, które nawet przy intensywnej eksploatacji da się zachować w dobrym stanie.

Ważną rzeczą w tym względzie jest konserwacja roweru i jego czyszczenie, to zwiększa jego żywotność. Nawet jeśli rower jest nieco przyniszczony, pewne elementy można w nim wymienić (opony, linki hamulcowe, łańcuch). Jednak w momencie kiedy zniszczone są większe jego elementy jak siedzenie, kierownica czy też skrzywione koło, wymiana staje się nieopłacalna. Wybieramy to co zapewni dziecku bezpieczne poruszanie się i nie narazi je na niewygodę.